Lastele suunatud reklaam

Sa võid arvata, et oled kõigele mõelnud ja tead, kuidas ettevõtted oma reklaami lastele suunata üritavad. Sa oled näinud reklaame, mis mängivad internetis enne mänge ja videosid. Oled tuttav vilkuvate bänneritega, võistlustega, loosimistega ja isegi sponsoreeritud Google’i viidetega. Aga koos tehnoloogia arenguga hakkavad lapsed kasutama uusi programme ja uusi tehnoloogilisi vahendeid, mille kaudu on ka turundajad leidnud uusi viise suunata reklaame otse lastele.

Võimalused, kuidas seda tehakse, on järgmised:

Sotsiaalmeedias olevad kuulsad inimesed.

Twitteris mõne toote või brändi mainimine, olenevalt kuulsuse populaarsusest, võib sisse tuua isegi üle 10 000 euro. Jah, rikkad ja kuulsad teenivad oma Twitteri fännide pealt, rääkides, kuidas nad armastavad mingit toodet. Ja nagu muud reklaamid sotsiaalmeedias- pole nad ka otseselt reklaamina eristatavad.

SMS uudised.

Lapsed, kes jälgivad konkreetseid sarju, saavad oma telefoni tellida ka selle sarja uudised. Koos uudistega tulevad loomulikult ka reklaamid otse tema telefoni.

Lahedad videod.

Kas nägid seda ägedat videot YouTube’s, seal, kus oli see lahe troll? Paljudel ettevõtetel on oma veebiseriaalid YouTube’s, kus peategelane on otseselt tootemaskott. Samamoodi võid leida need videod ka ettevõtte kodulehelt, kus lisaks on ka erinevad interaktiivsed videod ja ülesanded. Loomulikult üritab video YouTube’s sind sinna linkide abil ka suunata.

Toiduga mängimine.

Nagu paljudel teistel firmadel, nagu näiteks ka McDonaldsi kodulehel on võimalus mänge mängida. Kui külastada nende restorane, saate ka sealt vouchereid, mida saate kodulehel kasutada, avades varjatud mänge ja võimaluse võita auhindu.

Ettevaatust “meeldib” nupuga.

Facebooki ülemaailmne fenomen on tekitanud teismelistes vajaduse jätta endast Facebookis parim mulje. See tähendab, et nad jagavad oma muusikamaitset, vaadatud filme, külastatud restorane- tehes ise pidevat tasuta reklaami. Sellega seoses on enamikel internetilehekülgedel ka nupp info Facebooki edastamiseks.

Mida saad sina teha?

Turundjad teavad, et mida varem õppida bärndi tundma, seda suurem on tõenäosus, et ta seda hiljem ka ostab või anub oma vanemaid seda ostma. Alla seitsmeaastased lapsed ei tee vahet reklaami ja meelelahutuse vahel. Selgitades lastele, kuidas reklaam töötab, aitad neil end kaitsta kaudse mõjutamise eest.

Räägi kindlasti lastega oma privaatsuse kaitsmisest Internetis: oma pärisnime, telefoninumbrit ja aadressi ei tohiks igale poole sisestada. Facebook, Twitter jt sarnased leheküljed koguvad juba praegu laste kohta infot, et neile tulevikus sobivaid reklaame suunata. Sa ei saa kindlasti kaitsta lapsi kõikide ohtude eest, kuid sa saad neile rääkida, kuidas ennast internetis kaitsta. Reklaamide suhtes tuleks tekitada teatud ebausku ja õpetada reklaami ära tundma.