Ettevõtte suvepäevad

Ettevõtte suvepäevad

Ettevõtte suvepäevad on tavaliselt see üritus, mida aasta otsa oodatakse – võimalus igapäevatöö kõrvalt koos kolleegidega „rihm lõdvaks lasta“, puhata ja lõbutseda ning selle kõige käigus näha ka oma töökaaslasi hoopis teise nurga alt.

Ettevõtte suvepäevad on samas ka selline üritus, mille planeerimine võtab tavapärasest rohkem aega. Mida suurem on firma, seda rohkem on loomulikult ka suvepäevadest osavõtjaid ning seda keerulisem kogu asja korraldada. Ning seda rohkem on tavaliselt ka erinevaid arvamusi sellest, kuidas täpselt ettevõtte suvepäevad toimuma peaksid. Asjatute vaidluste vältimiseks oleks siinkohal ehk mõistlik kokku panna mõnest inimesest koosnev „orgkomitee“, kes kogu korraldamise enda peale võtab.

Aga kui ettevõtte suvepäevad organiseerib ka ainult üks inimene, on siin otsustamist vajavaid küsimusi rohkem kui küll. Kus, millal, kuidas ja kui kaua? Kas kutsuda ainult töötajad või ka nende pered? Kuidas organiseerida transport ja ööbimine? Kuidas korraldada toitlustamine? Kas eeldada rohkem vabas vormis ajaveetmist või valmistada ette rohkem tegevusi ja meelelahutust? Ja kui viimast, siis milliseid nimelt ja keda meelt lahutama kutsuda? Ja lõppude lõpuks – kas on võimalik firmal kõik kulud ise katta või määrata osalusmaks ka suvepäevadest osavõtjatele?

Edukalt möödunud ettevõtte suvepäevad on need, mida meenutatakse kaua. Ning kui veel pole selle aasta suvepäevade planeerimisega algust tehtud, siis tasuks see ette võtta nüüd küll kohe kiiremas korras. Üks vahva võimalus selleks on pidada ettevõtte suvepäevad sel aastal maha mere peal, mere ääres või kasvõi laeva peal kai äärest lahkumata. Heaks abiliseks on selleks reisilaev Monica meeskond, kes korraldavad kõikvõimalikke firmaüritusi täisteenusena.