Arhiiv kuupäevade lõikes:

Millist rutiini peaksid järgima, kui soovid saada sportliku ja terve keha?

Tugeva, saleda ja sportliku kehaehituse loomine pole paberil keeruline. See nõuab aga keskendumist rutiinile. Saladused? Neid ei ole. Parim viis saada tugevamaks, saledamaks ja sportlikumaks on läbi proovitud põhimõtete järjepidev rakendamine.

Vajadusel peaksid kaaluma erinevate toidulisandite nagu glükosamiin ja L-glutamiin kasutamist. Glükosamiin toetab liigesekõhre tervist, mis katab sinu luude otsad, kus need omavahel kokku puutuvad, moodustades liigeseid. L-Glutamiin siit mrbiceps.ee lehelt ostetuna on valkude ehitusplokk ja immuunsüsteemi kriitiline osa. Millist rutiini aga peaksid igal juhul järgma?

Ehita end väga tugevaks

Jõudu mõõdetakse kahel viisil: absoluutne jõud (maksimaalne rakendatav jõud sõltumata lihase või keha suurusest) ja suhteline tugevus (kui tugev sa oma suuruse kohta oled). Absoluutne jõud saab Instagramis kõik meeldimised, kuid sportlikkuse jaoks on olulisem suhteline jõud.

Kui oled suhteliselt tugevam, suudad oma keha paremini ruumis liigutada, sprintida, hüpata, piruette teha või mida iganes teha. Muidugi võib suurem absoluutne tugevus parandada suhtelist tugevust ja seega kiirust ja plahvatuslikkust. Kuid kangile rohkemate ketaste kuhjamine jõuab punktini, kus tulu väheneb.

Üks on selge: ehita üles absoluutse tugevusega vundament, kuid veendu, et oleksite tugev ka oma suuruse kohta.

Tee plahvatuslikke viskeid ja hüppeid

Jõusaalis tugev olla on mõttetu, kui sa ei suuda kiiresti jõudu genereerida. Seetõttu on plahvatuslikud hüpped ja visked üliolulised. Plahvatuslikud hüpped ja visked käivitavad sinu kesknärvisüsteemi, aktiveerides kõrge lävega motoorseid üksusi ja parandades neuromuskulaarset efektiivsust, optimeerides lihasesisese koordinatsiooni ja lihastevahelist koordinatsiooni konkreetse liigutuse raames.

See tähendab paremat jõudlust sinu konkreetsete liikumise mustritega ja üldiselt tõhusamat liikumist, et parandada sportlikkust.

Tõsta väiksemaid raskusi aga kiiremini

Kui sinu eesmärk on olla sportlikum, on selleni jõudmiseks kaks teed. Tõsta raskeid raskusi või tõsta suhteliselt kergemaid raskusi kiiremini. Enamik kulutab liiga palju aega oma kesknärvisüsteemi ja liigeste lõhkumisele raskete tõstetega, kui pusle võti on kergemate raskuste kiire liigutamine.

Taastu korralikult

Suurim jõudluse parandaja on tavaliselt kõige vähem kasutatud ehk siis uni. Öösel on vaja magada 7-9 tundi. Muuda magamistuba jahedaks ja pimedaks. Proovi oma viimane söögikord lõpetada vähemalt kaks tundi enne magamaminekut.

Halda oma stressi 

Stress ja raske treening koos mõjutavad kõike alates immuunsüsteemist kuni seedimiseni kuni taastumiseni. Keha ei tunne erinevust. Harjuta erinevaid viise välise stressi vähendamiseks. Meditatsioon pole sulle? Kirjuta siis hoopis päevikut, jättes sind vaevavad eluprobleemid mõneks ajaks kõrvale. Või mine lihtsalt tööpäeva lõpetuseks jalutama.

Treeni vigastuste ümber, mitte läbi vigastuste

Ükskõik kui hoolikalt sa raskusi tõstad või kui usinalt soojendad, tekib ühel hetkel valu või pinge, mis lihtsalt ei kao ilma ravita. See ei tähenda, et pead treeningust loobuma. See võib olla suurepärane aeg keskenduda nõrga kehaosa arendamisele. Uuringud näitavad, et ühe kehapoole treenimine võib siiski viia tugevuse suurenemiseni vastaspoolel. Näiteks kui vigastad oma vasakut biitsepsi kõõlust, võib paremal küljel biitsepsi harjutusi tehes hoida mõlemad käed suhteliselt tugevad.

Pööra tähelepanu liigeste positsioonile

Liigeste asend määrab lihaste funktsiooni. See on eesmärk, mille kaudu peaksid analüüsima kõike, mida jõusaalis teed. Nii et kõigepealt veendu, et treenid seda, mida kavatsed treenida. Näiteks kui kükitad madala kangi asendiga, laia asendiga ja varbad on väljapoole pööratud, koormad oma tuharalihaseid, alaselga ja reielihaseid rohkem kui kükist saadav kasu seda väärt on.